Vykradené byty i základní škola! Zloději mají o prázdninách žně


2014-08-08 13:18:59


Zloději mají o prázdninách tradičně žně. Nahrávají jim nejen dovolené, ale také delší pobyty lidí venku, kdy tráví volný čas na chatách nebo na koupalištích. Jen za poslední dny se zlodějům poměrně „dařilo“ v Plzni na Vinicích a v Bolevci. K vloupání do bytů přitom zdaleka nedocházelo v noci, ale za bílého dne, kdy byli majitelé třeba jen v práci nebo u vody.

„Do bytu v druhém patře domu na Vinicích ve Strážnické ulici se vloupal zatím neznámý pachatel nezjištěným způsobem. Z bytu odcizil tři notebooky, další elektronická zařízení a také finanční hotovost. Na Vinicích došlo k podobnému případu také v Křížkově ulici, kde pachatel vnikl nezjištěným způsobem do podkroví domu a odnesl notebook i lahev rumu a karton cigaret,“ popisuje aktuální případy mluvčí policie Jan Koželuh.

Zloději řádili také v Bolevci v Rabštejnské ulici, kde se z bytu opět ztratil notebook a finanční hotovost. V tomto případě šel ovšem zloděj na věc takzvaně „postaru“. „Pachatel vypáčil dveře dosud nezjištěným předmětem,“ dodává policejní mluvčí.

K většině z aktuálních vloupání přitom došlo přes den v době většinou od 7 hodin do podvečera.

Mezi přibývajícími případy vloupání v Plzni už figuruje během léta také jedna perlička. Na Skvrňanech si vyhlédl zloděj opuštěnou základní školu, kterou prohledal a nakonec ukradl jen bundu fotbalového klubu. Nicméně i tak mu hrozí až dva roky vězení.

V souvislosti s letní sezónou dovolených a výletů policisté tradičně doporučují majetek chránit ve zvýšené míře, včetně nejrůznějšího elektronického zabezpečení.

„Samozřejmě i naše společnost eviduje zvýšený počet pokusů vloupání, ale v rámci našich klientů se naštěstí jedná právě „jen” o trestnou činnost ve stadiu pokusu. V tomto období jsme pro nové zájemce ze strany široké veřejnosti připravili akci spočívající ve zvýhodněné ceně GPRS vysílače, který zajišťuje komunikaci mezi střeženým objektem a naším pultem centralizované ochrany,” říká ředitel společnosti High Security Luděk Bednář.

Z pohledu policejních statistik za první polovinu letošního roku se nejvíc krádeží vloupání do bytů a dalších objektů nejvíc odehrálo na Slovanech, na druhém místě je Lochotín. Celkem eviduje policie v Plzni za první půl rok víc jak čtyři stovky případů vloupání. Po prázdninách bude ovšem číslo opět o dost vyšší.

Back to top