Zabezpečení se vyplácí! Strážníci dopadli zloděje na místě činu


2014-09-18 13:36:59


Naprosto nejlepší ukázkou toho, jak správně funguje bezpečnostní systém a jak dokáže uchránit před vysokými škodami, se odehrál v Plzni. Dvojice zlodějů si vytipovala jednu ze základních škol v Plzni. Jejich řádění ovšem bez problémů systém, který škola měla instalovaný, zaznamenal a vyslal signál na pult centralizované ochrany. Strážníci byli na místě během okamžiku a zloděje okamžitě dopadli. Věc si následně převzali státní policisté.

„Dva pachatelé ve věku 27 a 34 let se dnes před čtvrt na jednu ráno vloupali do jedné ze základních škol v Plzni na Borech. Nejdříve přelezli kovové oplocení školního pozemku, poté využili pootevřeného okna v přízemí budovy a jím se dostali dovnitř," potvrdila mluvčí policie Hana Štefflová.

Zloději školu skutečně "prošmejdili" a brali všechno, co jim přišlo pod ruku. „V jedné z učeben odcizili kancelářská razítka a téměř sto dětských obrázků ve slídových deskách. V době, kdy si chystali DVD přehrávač, je však v jednání vyrušila hlídka strážníků Městské policie Plzeň," popsala policejní mluvčí.

Policisté během vyšetřování přišli i na to, že mladší ze zlodějské dvojice je poměrně ostříleným kriminálníkem. Za sebou má totiž i trest za loupež a brány vězení opustil teprve v letošním roce. „Policisté zjistili, že mladší z mužů je ostříleným recidivistou. V únoru tohoto roku byl propuštěn na svobody z vězení, kde si odpykával téměř tříletý trest odnětí svobodu za loupež. Jemu nyní hrozí až tři roky vězení, staršímu z pachatelů dva roky za mřížemi," uzavírá mluvčí policie.

Ochránit školu je možné bez problémů!

„O faktu, že dnešní lapkové se nezastaví před ničím, svědčí i popsaný případ ze ZŠ v Plzni. Díky instalovanému zabezpečovacímu systému a rychlé reakci policie se výtečníky podařilo dopadnout. Jedná se o další důkaz toho, že vynaložené prostředky tímto způsobem mají své opodstatnění. Lze předpokládat, že bez indikace zabezpečovacího systému, by zmizelo v nenávratnu vybavení školy včetně pachatelů,“ říká ředitel společnosti High Security Luděk Bednář.

Zdroj foto: Městská policie Plzeň

Back to top