Zásah v pravou chvíli! Zabezpečovací systém se opět vyplatil


2014-09-22 12:56:55


Správné zabezpečení objektu může uchránit před skutečně vysokými škodami. Přesvědčil se o tom majitel pivnice v Nýřanech na Plzeňsku, jehož objekt je napojený na centralizovaný pult ochrany společnosti High Security.

K pokusu o vloupání došlo v neděli v časných ranních hodinách. Na místo byla díky signálu okamžitě operačním důstojníkem vyslána hlídka bezpečnostní agentury. Ukázalo se, že u objektu jsou otevřené dveře. V době příjezdu na místo už v pivnici nikdo nebyl. Evidentně se zloděj polekal, když zjistil, že objekt je napojený na elektronický zabezpečovací systém.

„Poškozené vstupní dveře jsou po víkendu jedinou škodou, kterou musí provozovatel v Nýřanech řešit. Stačilo však málo k tomu, aby starostí bylo takzvaně nad hlavu. To, že se tak nestalo, je dílem prozřetelnosti vlastníka nemovitosti, který instaloval elektronický zabezpečovací systém a následně ostrahu přenechal na naší společnosti formou připojení k pultu centralizované ochrany,“ říká ředitel společnosti Luděk Bednář.

Na místo vyjela následně i hlídka policie. „Přijali jsme oznámení o narušení objektu. Na místě policisté objekt prohledali a byla povolána oprávněná osoba,“ doplnil k události mluvčí policie Jan Koželuh s tím, že žádný pachatel se na místě nenalézal.

Podle všeho se „nenechavec“ vylekal, jakmile zjistil, že objekt je střežený. „Pachatel po vypáčení dveří zjistil přítomnost EZS, a jelikož si patrně uvědomil, co bude následovat, utekl, aniž by cokoliv odcizil. Naše výjezdová skupina, která se během několika minut dostavila na místo, prohlédla objekt včetně jeho okolí a následně informovala Policii České republiky. Účel námi poskytované služby byl v tomto případě naplněn, a těm co dosud o zabezpečení majetku pouze uvažují, bude jistě přesvědčením o smysluplnosti takového řešení,“ uzavírá bleskový zásah Luděk Bednář.

Back to top