Zadržení pachatele díky elektronickému zabezpečení


2016-09-29 12:26:13


Vloupání do restaurace U Salzmannů! Ostraha byla na místě během pár minut

policejni zatah plzen (8)

29. 9. 2016 11:20

Jedna z nejznámější restaurací v centru Plzně čelila v noci na čtvrtek útoku zlodějů. Díky rychlé akci ostrahy se ale podařilo ještě na místě pachatele dopadnout.

Napojení na pult centrální ochrany se skutečně vyplatilo restauraci U Salzmannů v centru Plzně. Tu si totiž v noci na čtvrtek vybrala dvojice zlodějů za svůj cíl, jenomže o bezpečnostním zajištění neměla ani potuchy. A právě to se jednomu z nich stalo osudným.

K vloupání do restaurace došlo před druhou hodinou ranní, systém okamžitě spustil alarm na pultu centrální ochrany a ostraha šla do zásahu. Na místě byla za zhruba deset minut. Ve chvíli, kdy člen ostrahy zjistil, že zadní dveře restaurace jsou otevřené, požádal o pomoc jak strážníky, tak následně i státní policii.

Právě díky včasné reakci se podařilo během krátké chvíle jednoho ze zlodějů ještě na místě dopadnout. "Cizinec ve věku 20 let a muž dosud neznámé totožnosti vnikli bez použití násilí do zadních prostor restaurace v centru Plzně. Podnik začali prohledávat, během chvíle byli ale vyrušeni ostrahou a dali se na útěk," potvrdila mluvčí policie Hana Štefflová s tím, že mladík byl zadržený jen kousek od restaurace, kde se schovával mezi popelnicemi.

Ukázalo se, že teprve 20letý muž toho má za sebou už poměrně hodně. "Jedná se recidivistu s bohatou kriminální minulostí," dodává policejní mluvčí.

Napojení na pult centrální ochrany je sázka na jistotu...

Nejrůznější bezpečnostní zařízení a systémy jsou i policií doporučovány při zajištění majetku jako jedny z nejspolehlivější. Právě noční příběh ze známé restaurace je toho jasným důkazem.

"Je evidentní, že tato služba má smysl. Mezi přijetím oznámení na PCO a dojezdem ostrahy na místo uplynulo pouhých deset minut," říká prokurista bezpečnostní agentury High Security, která má objekt restaurace na starost, Luděk Bednář.

FOTO: ilustrační

Back to top