High Security přednáškou generála Šándora měla v Plzni úspěch


2017-02-22 10:15:46


Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor dorazil do Plzně na pozvání společnosti High Security s.r.o., přednáška s názvem "Čeká nás skutečně pohroma?" byla spojená i s představením nové knihy bezpečnostního experta a autogramiádou.Kongresový sál hotelu Primavera byl zaplněný do posledního místa.

"Generál Andor Šándor je největší špička v dnešní době v poradenství ohledně bezpečnosti. A druhým důvodem je téma, které nás asi v současnosti zajímá nejvíc, a to je nejen bezpečnost v našem státě, ale i ve světě. On jako specialista má opravdu hodně, co k tomu říct," vysvětlil důvod akce majitel společnosti Martin Kotýk.

Migrace, Evropská unie, terorismus, ale i kritika současného stavu armády...to byla témata víc jak dvouhodinové přednášky...

Přednáška, která byla rozdělená do dvou částí, se dotkal aktuálních témat. Samozřejmě nechyběla otázka migrantů, ale také současné situace v Evropě. Došlo i na hodnocení aktuálního stavu Evropské unie a nechyběla ani kritika momentálního stavu české armády.

"Armáda rezignovala na boj, my jsme se zaměřili jen na to, že budeme posílat lidi do Afghánistánu...Chemiky, polní nemocnici, ale s polní nemocnicí se žádná válka nevyhrává. My si říkáme, že máme článek 5 Severoatlantické aliance, který říká útok na jednoho, je útokem na všechny. Ale my jsme asi přeskočili ty paragrafy před tím. Článek 3 totiž říká, že úkolem každé členské země je budovat svoji armádu tak, aby byla primárně schopná se bránit, než jí někdo pomůže. Co když nám z Polska pošlou pouze vlak ešusů, tam nikde není napsáno, že sem přijdou,"řekl mimo jiné Andor Šándor s tím, že ovšem řešením není zavést opět povinnou vojnu. "To ani nejde, podívejte se na všechna kasárna, ty už nejsou, jsou pryč, všechno se prodalo."

DSC06021

Dalším z témat, která v současné době hýbou společností, je terorismus. A samozřejmě i na ten došlo. "Pravděpodobnost, že se stanete obětí teroristického útoku je podstatně menší, než že se stanete svědky, účastníky, nedej Bůh, obětí dopravní nehody. Jenomže na to jsme si zvykli, to je každodenní život. Česká republika z pohledu zahraniční politiky, migrace a podobně je na tom relativně dobře. Já osobně bych ale přestal křičet do světa, že jsme jednou z nejbezpčnějších zemí, šestým nejbezpečnějším hlavním městem. Někoho to prostě přestane bavit a zatne nám ´tipec´. Já nechápu proč to děláme, co tím sledujeme," řekl Šándor.

Jako občané bychom podle něj neměli rizikům takzvaně chodit naproti. "Co můžeme dělat? V zásadě nebýt ve špatnou chvíli na špatném místě. Můžete nejít nebezpečí vstříc," dodal Šándor. Jednou z možností je podle něj například vynechat v cestování rizikové lokality.

Přednáška byla už několik hodin před zahájením totálně vyprodaná a organizátoři dokonce několik míst museli přidávat. Doslova horkým zbožím se pak stala nová kniha Andora Šándora "Čeká nás pohroma?". "Zájem mě velice překvapil a jsem velice rád, že lhostejnost mezi našimi spoluobčany neexistuje a že je skutečně zajímá, co nás čeká," komentoval až neuvěřitelný zájem majitel High Security Martin Kotýk.

Nová kniha Andora Šándora bude ale ještě k mání. Od 1. března ji zájemci seženou v sídle společnosti High Security, s.r.o., Částkova 95, Plzeň. Informace získáte také na telefonních číslech 778 754 470 a 773 583 156.

FOTO: QAP.CZ

Back to top