ZLODĚJŮM ZAČÍNAJÍ ŽNĚ! V LÉTĚ JE ZABEZPEČENÍ SÁZKOU NA JISTOTU


2014-06-30 10:22:27


Doba dovolených se rozebíhá na plné obrátky a policie opět varuje před zloději. Jako každoročně právě období dovolených a letních výletů znamená pro zloděje mimořádnou šanci, jak svoje lupy pořádně navýšit.

„Letní prázdniny stejně jako letní měsíce jsou obdobím, kdy vyrážíme na cesty a opouštíme své domy a byty na delší dobu. Svá obydlí v této době mnoho lidí často zanechává bez dohledu a nedostatečně zabezpečená a to je výzva pro zloděje. Ze statistického hlediska vloupání do objektů jsou nejrizikovější právě období letních, zimních a jarních prázdnin,“ říká mluvčí Městského ředitelství policie Plzeň Hana Štefflová.

Mezi preventivní rady samozřejmě patří mechanické zabezpečení jako je zamykání, zavírání okenic, popřípadě uklizení zahrady od různých žebříků, štaflí a dalších pomůcek, kterými by se zloději mohli do objektu dostat. Ovšem velmi důležité je z pohled prevence také například elektronické zabezpečení.

Krom jiného mají majitelé domu nebo bytu svůj majetek stále pod kontrolou. Právě v tom vidí velké plus těchto systémů i policisté. „Jsou schopny předat informaci, že objekt byl narušen. V případě signálu je záruka, že v určitém čase někdo na tento signál zareaguje a na místo se dostaví pracovníci agentury nebo příslušníci policie.  V současné době lze umístit vně objektu i uvnitř kamery se záznamovým zařízením,“ vysvětluje policejní mluvčí Dana Ladmanová.

„Pokrok skutečně nezastavíme, což se pozitivně projevuje i v oblasti ochrany majetku. Nejenže se o každé neobvyklé situaci dozví operátor pultu centralizované ochrany, pokud si klient tuto službu objedná, ale paralelně i vlastník střeženého objektu. Takové informace se přenášejí okamžitě a lze je přijmout prostřednictvím SMS, nebo emailu. Přenášet lze i videosekvence a fotografie. Uživatelsky příjemná je i možnost ovládání zabezpečovacích systému přímo z aplikace v mobilní telefonu,“ doplňuje ředitel společnosti High Security Luděk Bednář s tím, že právě kamerový systém i jeho možnosti a jeho praktické využití si mohou zájemci prohlédnout například v showroomu společnosti v Lobezské ulici v Plzni.

V ohrožení mohou být nejen domy, ale i garáže a zahradní domky!

Zloději velmi často k vniknutí do rodinných domů využívají například garáže. „Pachatelé vnikají do objektů různými způsoby: například otevřeným oknem, hlavními dveřmi i zadním vchodem, průchody z garáží nebo z ostatních přilehlých budov i pomocí žebříku do půdních prostor,“ dodává mluvčí policie nejčastější způsoby vloupání. V ohrožení jsou navíc například i zahradní domky, kde je uložená třeba poměrně drahá zahradní technika.

Zabezpečit je přitom možné i takové prostory. „Garáže, zahradní domky, kůlny a vlastně jakékoliv prostory lze elektronicky zabezpečit v rámci stávajícího systému. Hodně jednoduše řečeno, jedná se o další sekci, která se aktivuje nebo deaktivuje samostatně. To samé platí při využití kamerové dohledu,“ dodává důležitou radu Luděk Bednář.

 

Back to top